תקציר לעבודה אקדמית

תקציר לעבודה אקדמית

איך עושים כתיבת תקציר לעבודה אקדמית?

מבוא

בכל פעם שתינתן לך משימה לכתוב מאמר מדעי או אקדמי, לעתים קרובות אתה צפוי לכתוב תקציר. זה במיוחד המקרה כאשר זו הפעם הראשונה שבה אתה עומד בפני משימה של כתיבת סוג מסוים של נייר - למשל עבודת גמר. זה יכול להיות מבלבל בפני עצמו. ואז אתה מתבקש גם לכתוב תקציר, כך שתקבל שתי משימות במקום אחת. עצם המלה "מופשט" עלולה לגרום לאנשים להיכנס לפאניקה. אז ראשית, הבה ונבהיר מהו בעצם מופשט.

אם אתה צריך לכתוב תקציר, זה לא סיבה להיבהל בכלל. תקציר הוא כתיבה עצמאית המסכמת בקצרה את העיתון. זה מיועד לנוחיותם של אחרים שמתכוונים לקרוא את העיתון שלך, כתמצית סקירה קצרה שלו ותיאור של מה שעשית בעיתון, למשל. בין אם היה מחקר שדה או ניתוח ספרות. זה נועד לקורא הפוטנציאלי שלך להבין קצת מה העיתון שלך והאם זה מעניין אותם לפני שהם קוראים אותו.

באופן טבעי, לפני שתוכלו לכתוב תקציר, אתם זקוקים למאמר לסיכום בו. אז העיתון הוא המטרה העיקרית שלכם, ואתם עוברים לתקציר רק לאחר השלמת העיתון עצמו. מכיוון שכבר כתבת את העבודה שלך, כתיבת תקציר לא אמורה להיות עניין גדול. פשוט תאר את המטרה, הבעיה, השיטות, התוצאות והמסקנה שלך בהתאם להנחיות הפורמט שמספק בית הספר שלך.

מדריך מפורט של שלבי כתיבת תקציר לעבודה אקדמית

שלב 1: קודם הכן את העבודה שלך

אם העיתון שלך אמור לבוא עם תקציר, התקציר יוצב בתחילת המסמך. כאשר אנו קוראים את העיתון של מישהו, אנו רואים לראשונה את התקציר כאשר אנו פותחים אותו, לפני שאנו עוברים לעיתון עצמו. זה מטעה כמה סטודנטים לכתוב את התקציר לפני כתיבת העיתון כראוי. כידוע, אנו מתחילים את העיתון במבוא. אבל כשאנחנו כותבים קודם את המופשט, אנו כותבים שם את מה שאמור להיות במבוא, ואז נתקעים בלי לדעת מה לכתוב במבוא.
אין להתבלבל עם התקציר עם הצהרת התזה. אלה דברים שונים לחלוטין, בעיקר במטרתם. הצהרת תזה היא חלק בלתי נפרד מהמאמר המגדיר את הרעיון או השאלה העיקריים שלו. מופשט, נהפוך הוא, הוא טכנית מאמר נפרד המסכם את כל גוף הטקסט, כולל התוצאה.

שלב 2: חשבו עבור מי אתם כותבים

ההנחיות לעבודה צריכות לציין אם התקציר נכתב רק לפרופסור שלך או לקהל גדול יותר. זכור שהתקציר הוא זה ש"מוכר "את היצירה שלך, ולכן עליך לדעת למי אתה מוכר אותה. אז קחו בחשבון את הקהל שלכם.

שלב 3: להחליט איזה סוג של תקציר אתה רוצה

ישנם שני סוגים של תקצירים: הם יכולים להיות תיאוריים או אינפורמטיביים. לפעמים, הפרופסור שלך יגיד לך איזה סוג של תקציר צריך לבוא עם העיתון שלך, אבל לפעמים הבחירה הזו תלויה בך.
תקציר תיאורי הנו קצר יותר, והוא בדרך כלל מיושם על מאמרים קצרים יותר. זה ידבר על מטרת העבודה שלך, המטרה והשיטות שלך. התוצאות בדרך כלל אינן מוגדרות בתקציר תיאורי. היצירה כולה בדרך כלל אינה עולה על 200 מילים.
תקציר אינפורמטיבי, לעומת זאת, כתוב למאמרים גדולים יותר. הנה, אתה לוקח את החלקים החשובים ביותר של כל העיתון שלך, כולל את התוצאות, ומעבה אותם לחתיכה אחת העשויה לעמוד שלם.
יש למעשה סוג שלישי של מופשט - ביקורתי. יש לו אותן מטרות כמו תקציר תיאורי או אינפורמטיבי והוא נעשה באותה צורה, אך ההבדל הוא שכאן אתה מסכם את עבודתו של מישהו אחר, ולא שלך. אתה מראה כיצד הרלוונטיות של עבודתו של מחבר אחר למחקר שלך, ואולי נותנת ביקורת מסוימת. עם זאת, לעתים רחוקות סוג זה של תקציר מועבר לתלמידים.

שלב 4: להמשיך הלאה לכתיבת התקציר שלך

ראשית, עליכם להבהיר לעצמכם מדוע אתם בכלל עושים זאת. אם העיתון שלך עוסק בשיכרון אלכוהול, הקורא שלך ירצה לדעת למה זה משנה, איך זה קשור אליך ומה המטרה של המחקר שלך. לכן, כשאתה כותב את התקציר שלך, זכור את השאלות הבאות:

* מה הניע אותי לקחת נושא זה?
* כיצד חקרתי את הנושא?
* מה גיליתי?
* מדוע המחקר שלי חשוב?
* מדוע אחרים צריכים להתעניין במחקר שלי?
כשאתה מתחיל לכתוב לך תקציר, הסבר תחילה את הבעיה שאתה מתמודד בעיתון שלך. אתה מתאר בעיה זו כאל ספציפית או כללית. לאחר מכן, אתה מציין את הטיעון העיקרי שלך. לפעמים אתה יכול לשלב את תיאור הבעיה עם הסבר המוטיבציה שלך, אך זהו אירוע נדיר. לרוב תדברו על המוטיבציה שלכם בנפרד. אחרי זה אתה מדבר על השיטות שלך. אתה מזכיר אם זו הייתה עבודת שטח או שבדק את עבודותיהם של אחרים ותאר את הגישה שלך. ואז אתה מפרט את הראיות שאספת כדי לתמוך בטיעון העיקרי שלך, כמו גם את הסקירה הקצרה של המקורות שבהם מצאת את הראיות.
אם אתה כותב תקציר אינפורמטיבי, עליך לתאר את תוצאות המחקר שלך. אתה מתאר בקצרה את מה שגילית במהלך המחקר שלך ואיך הטיעון שלך נתמך (או לא).
לסיכום, אתה דן בחשיבות הרלוונטיות של המחקר שלך, על משמעות תוצאות המחקר שלך. וכך, מסקנה זו היא החלק הסוגר של התקציר שלך.

שלב 5. בדקו היטב את התקציר שכתבתם

בדוק אם התקציר שלך יש מבנה הגיוני ברור. מבנה זה צריך להיות זהה לרוב המאמרים האקדמיים האחרים: המבוא, הגוף העיקרי והמסקנה - מכיוון שבאופן בסיסי המופשט שלך מחקה את העבודה שלך, רק בצורה לאקונית מאוד. אם הפרופסור שלך נתן לך שאלות ספציפיות שיש לענות עליהן בתקציר, וודא שהן עונות. אם הוספקו לך הנחיות ספציפיות לפורמט שצריך לעקוב בתקציר שלך, וודא שאתה עוקב אחריהם למכתב.

בדוק שוב כדי לוודא ששום חלק קטן מהתקציר שלך לא נשמע מעורפל או מעורפל. בעוד שפסקאות מסוימות של העיתון עצמו מורשות להיות מעורפלות במכוון - לעסוק את הקורא, עבודות מופשטות אחרת - זה אמור ליידע את הקורא במדויק את מה הוא מתמודד, אם יבחר לקרוא את העיתון בפועל. אז אי אפשר להתיר כאן אי בהירות. הקצרה חשובה מכרעת. במידת האפשר הימנע משימוש במינוחים או ראשי תיבות ספציפיים מדי, מכיוון שהסברתן תופס את המקום היקר. אל תתייחס לשמות כלשהם, אלא אם כן אתה בטוח שהם בדרך כלל ידועים. תקציר הוא גם לא מקום לציטוטים ארוכים, טבלאות, דמויות או חומרי עזר ואינפוגרפיה אחרים.

כתבות דומות

צרו איתנו קשרמות