כיצד לבחור נושא מחקר

כיצד לבחור נושא מחקר

כיצד לבחור את נושא המחקר הנכון ב -5 שלבים פשוטים

מבוא

היכולת לבחור נושאי מחקר מתאימים היא מיומנות חשובה שיש לכל תלמיד. לא זו בלבד שההבדל בין כתיבת מאמר טוב לבין נפילה על הפנים שלך, זה הכרחי אם אתה רוצה שהתהליך יתנהל בצורה חלקה.

החשיבות של כתיבת עבודה טובה יכולה לגרום לתלמידים לחוש משקל עצום ומתייצב מעל ראשם ככל שחולף הזמן, עם זאת, אם אתה יודע כמה צעדים מכריעים בחירת נושאי המחקר הנכונים יכולה להיות מהירה, קלה ואפילו מהנה.

סיעור מוחות על מספר נושאי מחקר

השלב הראשון וכנראה הקל ביותר הוא לערוך סיעור מוחות בכדי לראות איזה נושא מתאים לכם ביותר. הכי טוב למצוא משהו שמעניין אתכם, אך אל תפחדו לצאת קצת מאזור הנוחות שלכם. התבונן במתרחש בחדשות וראה אם משהו מעלה פרץ מחשבה יצירתי. ערוך רשימה ארוכה של אפשרויות אפשריות והתחל בתהליך הבחירה.

בחר נושא

השלב הבא הוא בחירת נושא שאולי נשמע ברור ומובן מאליו, אך ביצוע שלב זה נכון חשוב אם תרצו ששאר התהליך יהיה ללא כאבים. טעות נפוצה שתלמידים יכולים לעשות, היא להיות ספציפית מדי בשלבים המוקדמים, אולם בחירת הנושא הנכון היא תהליך חיסול.
המטרה להתחיל עם רעיון מוגמר היא לחסוך זמן, אך הזמן שתקדישו להגיע לשלב הזה יעזור לכם בשאר התהליך, ולכן עדיף לא למהר אותו. התחל בבחירת נושא רחב מאוד וככל שהוא נפוץ יותר, כן ייטב. אז אם החלטתם לכתוב על נושא רב-פנים כמו מוזיקה, עשו זאת! הצעדים הבאים ימצקו את הרעיון שלכם ויקרבו אתכם אל הטיוטה הסופית ההיא.

תיהיו ספציפים

ברגע שיש לך נושא רחב, השלב הבא הוא להיות סופר ספציפי. זה יעזור לך לקבוע אם הנושא שלך יש עומק ושווה לעיין. אם שלב זה לוקח קצת זמן ואתה מוצא את עצמך משנה את דעתך לגבי הנושא שלך אל תדאג כי ברגע שתסמור את הצעד הזה, השאר יהיה קל.

הרעיון הוא לקבל את הרעיון הרחב שלך ואז לחלץ אלמנט מסוים בנושא זה. ואז אתה צריך לקחת את ההיבט הזה ולהפוך אותו ליותר ספציפי. לדוגמה, אם הנושא שלך הוא על מוסיקה, ספציפי על ידי הפיכתו למוזיקת בלוז. ואז יש לדייק עוד יותר על ידי השלמתו על ההשפעה והשפעה של בלוז ממיסיסיפי הכפרי על הבלוז בשיקגו בשנות ה -50; כך אתה הופך נייר ייחודי ומעניין.

הגדירו את הנושא שלכם כשאלה

ברגע שיש לך נושא ספציפי, כעת עליך להגדיר אותו שאלה שתעזור לך בהקשר של העבודה שלך. אז אם הנושא שבחרת הוא "ההשפעה של נגיף קורונה על התמעת מערכות למידה מרחוק" אתה צריך לשנות את זה למשהו בקווי: "איך השפיע וירוס קורונה על התמעת מערכות לימוד מרחוק"

חקרו את הנושא שלכם לעומק

בשלב זה יש לך בעצם מאמר שמחכה לכתיבה, כל שעליך לעשות כעת הוא מחקר מעמיק על ההיבטים הספציפיים של העיתון שלך, וליצור מתווה של מה שאתה רוצה שהמאמר שלך יגיד. כתוב תשובה של שני משפטים לשאלת הנושא המוגדרת שלך ואתה מוכן להתחיל.

החלק הקשה ביותר הוא שלם; בחמישה שלבים בלבד יש לך נושא המחקר שלך. עכשיו כל מה שאתה צריך לעשות זה לכתוב את זה!

כתבות דומות

צרו איתנו קשרמות